Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Aplikace čistících laserů v lakovně: Nejšetrnější způsob, jak dosáhnout čistého povrchu

Aplikace čistících laserů v lakovně: Nejšetrnější způsob, jak dosáhnout čistého povrchuLaserové čištění přináší zcela nový pohled na odstraňování nečistot a přípravu povrchu před následným lakováním.

Jak laserové čištění funguje?

Toto revoluční řešení spočívá v použití laserového záření k odstranění nežádoucích částic z povrchu, které je tolik důležité před tím, než zahájíme samotný proces aplikace nového laku.

Díky laserové energii, kterou nežádoucí materiál na povrchu absorbuje, dochází ke zvýšení jeho teploty, což má za následek rozklad a následné odpaření.

Během celého procesu dochází k uvolňování částic do okolního vzduchu, proto je zapotřebí mít během laserového čištění zapnutou ventilaci a odsávání. Jedině tak bude totiž zcela zabráněno vdechování těchto částic.

Jaké jsou výhody laserového čištění povrchů?

Čištění laserem je inovativní metoda, která vám zaručí, že s výsledkem budete vždy spokojeni.

  • Zcela ekologické řešení bez jakéhokoli odpadu.
  • Dokonalé odmaštění pro co nejlepší přilnutí nového nátěru.
  • Nulové poškození struktury povrchu díky šetrnosti celého procesu.
  • Dlouhotrvající odolnost povrchu díky preciznosti této metody.

Laserové čištění odstraní 100% všech nečistot. Díky tomu dosáhneme během lakování té nejvyšší kvality. Zajistěte si laserovým čištěním optimální adhezi nátěru, a přispějte tak k estetickému a trvanlivému vzhledu povrchu.

Laserové čištění se v lakovnách využívá k:

  • Odstranění starých laků a nátěrů
  • Odstranění skvrn od olejů, lepidel a jiných nečistot
  • Přípravě povrchu před novým lakováním
  • Opravám malých oděrek a nedokonalostí bez nutnosti rozsáhlých zásahů

Laserové čištění patří mezi inovativní metody, které v naší autolakovně prozatím testujeme. Důkladným testováním chceme následně dosáhnout těch nejlepších výsledků a naprosté spokojenosti našich zákazníků.

Už nyní ale můžete dopřát svému vozu to nejlepší. Dopřejte mu čištění a lakování u nás v AKMEL s. r. o. Využíváme osvědčených metod tryskání (ocelovou drť na kovové díly nebo bílý korund na neželezné materiály) a broušení pomocí excentrických brusek.