Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Používání rychleschnoucích základů a vrchních barev

Používání rychleschnoucích základů a vrchních barevV dnešním světě, kdy čas hraje významnou roli téměř v každém odvětví, se samozřejmě i ve světě průmyslového lakování setkáváme stále častěji s používáním rychleschnoucích základových a vrchních barev. Je ale využití těchto rychlých způsobů, jak získat nový lak, vždy výhodné?

Rychleschnoucí laky jako dokonalá úspora času

Díky využití rychleschnoucích barev se samozřejmě značně zkracuje doba, která je zapotřebí k zaschnutí nového laku. To umožňuje majitelům vozů nebo strojů téměř okamžitou možnost je opět plně využívat k daným účelům. Díky krátké době schnutí dochází k šetření energetické spotřeby a také k možnosti nalakovat více vozů či strojů v krátkém časovém horizontu.

Rychleschnoucí laky představují možnost nánosu více vrstev laku v krátkém intervalu, takže požadované tloušťky nátěru je dosaženo poměrně rychle.

Kdy je vhodné využít k lakování rychleschnoucí barvy?

Obecně lze říci, že rychleschnoucí laky je vhodné využít v případech, kdy je nutné dosáhnout optimálního výsledku opravdu rychle.

Rychleschnoucí barvy je žádoucí využít i tehdy, jedná-li se o opravy drobných nedokonalostí na povrchovém laku, jako jsou škrábance, odřeniny apod. Oprava zabere jen zlomek času a majiteli se tak vůz či stroj vrátí opravdu rychle.

Rychleschnoucí barvy se těší stále větší oblibě, proto jich na trhu objevíme opravdu mnoho. Mezi špičky ovšem patří námi ověřené značky PPG, Lang vitzer či Novol.

Někdy se vyplatí počkat.

Existuje ovšem mnoho případů, kdy je vhodnější volit tradiční metody, tedy běžné základové a povrchové barvy, jejichž doba schnutí je oproti rychleschnoucím barvám dlouhá.

K tradičním metodám se uchylte v případě, kdy:

  • Je potřeba nalakovat či opravit větší plochy.
  • Jsou specifické požadavky na odstín, odolnost či složité detaily na povrchovém laku.
  • Je k lakování využíváno citlivých materiálů.
  • Jsou barvy aplikovány v náročných podmínkách.
  • Je potřeba provést precizní detailní práce.

Využitím barev s delší dobou schnutí získáte dostatečný prostor pro případnou korekci vad a finální opravy.

Volba mezi rychleschnoucími barvami a tradičními barvami s delší dobou schnutí vždy záleží na mnoha faktorech. Díky našim dlouholetým zkušenostem víme, jaké je to nejlepší řešení právě pro vás. Obraťte se na nás a získejte profesionální lak s ohledem na veškeré individuální potřeby.