Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Efektivní používání materiálů při průmyslovém lakování

Efektivní používání materiálů při průmyslovém lakováníVe světě průmyslového lakování je efektivní používání materiálů zcela klíčové k dosažení optimálních výsledků.

Proč je důležité efektivní používání materiálů během lakování?

 • Ušetříte materiál, a tím i finance
 • Ušetříte čas
 • Zvýšíte kvalitu nátěru

Jak na na šetrný postup

Podívejme se nyní na jednotlivé faktory, které dopomohou k maximalizování výkonnosti celého procesu a zároveň účinně minimalizují veškeré náklady.

 1. Důkladná úprava povrchu před lakováním
  Lakování povrchu, který je bezchybně odmaštěn, zbaven nečistot a starého laku, případně jsou na něm opraveny veškeré vady, je klíčem k úspěchu. Díky dokonale připravenému povrchu před nanesením nového laku ušetříte nejen čas na případné dodatečné opravy, ale také mnohonásobně zvýšíte adhezi a dosáhnete minimální spotřeby laku. K přípravě povrchu před lakováním se využívá tryskování, pískování či laser.

 2. Správně zvolený nátěrový systém
  Volbou toho správného nátěrového systému dopřejete nalakovanému povrchu ochranu před nežádoucími vnějšími vlivy, které mohou způsobovat korozi a jiné poškození. Nátěrový systém ušetří nejen peníze za následné opravy, ale prodlouží také životnost celého laku, příp. celé konstrukce.

 3. Optimální aplikační metoda
  Výběr aplikační metody závisí na lakovaném materiálu, velikosti lakované plochy a dalších specifických vlastnostech lakované konstrukce. Volbou té nejvhodnější aplikační metody získáte tu nejvyšší možnou míru efektivity lakování.

 4. Optimalizace tloušťky nátěru
  Přesné měření tloušťky nátěru je důležité pro opravdu kvalitní výsledek procesu lakování. Příliš tenká nebo naopak silná tloušťka nátěru může vést k nedokonalostem nalakovaného povrchu. Tou správnou tloušťkou nátěru navíc použijete opravdu jen tolik materiálu, kolik je nutné.

 5. Zautomatizované systémy
  Systémy, které jsou dokonale nastaveny jsou nejefektivnějším způsobem, jak získat nový lak. Plně automatizované systémy řídí bezchybně spotřebu materiálu a šetří čas.

 6. Kontrola kvality
  Průběžnou kontrolou kvality během celého procesu lakování můžete včas odhalit případné nedostatky, které je vždy lepší odstranit hned na začátku lakování. Ušetříte si tím čas i peníze, které byste museli vynaložit k opravě po skončení celého procesu lakování.

Všechny výše uvedené faktory by nebylo možné ohlídat bez profesionálních pracovníků, kteří jsou pravidelně školeni. Znají ty nejvhodnější a nejmodernější postupy lakování, umí správně pracovat s jednotlivými laky a dalšími materiály a dokáží poradit, jaké řešení je právě pro vás tím nejlepším. U nás v AKMEL s. r. o. přesně tací profesionálové pracují. Svěřte nám průmyslové lakování a my vám zaručíme maximální výkonnost a minimální náklady.